Halk arasında isimlendirilmiş olan ve son zamanlarda yaygın hale gelen ve birçok firmanın da kullandığı baskılı poşet estetik açıdan doyurucu bir görünüm sunar. Baskılı poşetler firmaların imzalarını taşır ve bir çeşit tanıtım aracı gibi de kullanılabilmektedir. Tüketicilerin ürünlerini kolayca taşıyabildiği bir ürün haline gelmektedir. Poşetler üretilirken polietilen denilen hammadde kullanılır. Orijinal granüllü hammadde ile özel üretim sağlayan makinelerle rulolar halinde üretim yapılır.

Poşette Baskı Nedir?

Yaygınlaşan bu durumla birlikte arama motorlarında bu detay firmalar tarafında da araştırılmaya başlanmıştır. Poşetlerde bulunan baskılarda firmaların numaraları, adresleri, logoları, sosyal medya bilgileri ve reklam bilgisi yer alır. Bu durum da firmaların tanıtımına yardımcı olup tüketicilerin de firmaya ulaşımını daha da kolaylaştırmıştır.

Baskılı Poşet Çeşitleri?

Baskılı poşetlerde de çeşitler mevcuttur. Atlet poşet, el geçme poşet ve kulplu poşet olmak üzere 3 çeşit halinde bulunur.

Atlet poşetler: isminden de anlaşıldığı gibi şekil olarak atlete benzeyen bu poşetler genellikle tekstil, fırın gibi yerlerde kullanıma sunulur.

El geçme poşetler: Bu tür poşetler de genellikle ayakkabı mağazası, giyim mağazası gibi yerlerde tüketiciye sunulur.

Kullanıldığı yerlere göre de boyut ve şekil olarak değişiklik göstermektedir. Hemen hemen Türkiyenin her yerinde baskılı poşet imalatı yapılmaktadır. Toptan satış sunan bu fabrikalarda tedarik zinciri oldukça güçlüdür. Ayrıca teknolojinin gelişmesiyle birlikte baskılı poşet üretiminde kullanılan makineler insan sağlığına zarar verici herhangi bir durum barındırmamaktadır.