Reklamcılığın en önemli ismi olan David Ogilvy’in harika bir sözü vardır : ” Yeni bir müşteri kazanmanın en iyi yolu, mevcut müşterileriniz için müstakbel müşterilerinizi etkileyecek reklam yapmaktır. ” Bunun en etkili yöntemi müşterilerinizin aldığı ürünleri paketlediğiniz baskılı poşetlerinizdir. Siz güler yüzle ürününüzü, üzerinde reklamınızın olduğu baskılı poşetinize koyarsınız, müşteriniz elinde ki reklam poşeti ile sizden çıkar, kasaba , markete , manava uğrar, cadde ve sokaklarda insanların arasında yürür. Ayaklı bir reklam bilbordu gibi, bir çok insanın elinde ki poşet ya da torbada yazılı olan reklamı okumasını sağlar farkında olmadan.

Zihindeki görseller

Nörologlar zihnimizin somut olanı tercih ettiğini bunun için görsellerle ilişkilendirilen bilginin daha kalıcı olduğunu söylüyor. Psikolog Paul Reber; ” Insan beyninde yaklaşık 100 milyar nöron bulunur. Bu nöronların her biri ortalama 1000 bağlantı kuruyor ve bu da yaklaşık 1000 potansiyel sinaps anlamına geliyor” diyor. Bu ne demek ? Yolda yürüyen bir kadın, önünde ki kadının elinde bir baskılı poşet görüyor. Baskılı poşetin üzerinde bir bebek kıyafetleri mağaza reklamı var. Komşusunun kızının doğum yaptığını, hediye alması gerektiğini düşünürken beyin bir sinaps daha yapıyor; ” Bu mağazayı biliyorum, Ayşe hanımlarda ordan almıştı hediyelerini” başka bir sinaps; ” Kuaförde Fazilet hanımın elinde de aynı baskılı poşeti görmüştüm. Demek o da torunu için bu mağazadan alışveriş yapıyor.” Bu kadar çok hatırlamayı beyin bir saniyeden az bir zaman diliminde yaparken, görsel hafıza insan zihninde farkında olmadan depoladığı bir çok bilgiyi birbirine bağlayarak gün yüzüne çıkarıyor.

Elden Ele Reklam

Insanlar mağaza poşetlerini hemen atmak yerine, farklı bir amaç için yeniden kullanırlar. Bu da sizin reklamınızın aynı kişi tarafından farklı bir çok kişiye ulaşması anlamına gelir. Terziye giderken içine kıyafetlerini koyacak, ayakkabı tamircisine giderken ayakkabısını koyacak, bir arkadaşı için yaptığı keki götürmek için yine baskılı poşetinizi kullanacak. Reklam işinize yaptığınız yatırımdır. Sizlerde firmanızın geleceği ve reklamı için bizimle iletişime geçin Liva Group Plastik Kağıt ve Ambalaj San. Ltd. Şti.